Blacha z posypką – lepsza niż inne rozwiązania dachowe

Dach z dachówki metalowej jest pełen korzyści. Po pierwsze taka blacha z posypką sprawia, iż jest lżejszy niż dach z dachówki betonowej lub glinianej, po drugie – jest bardziej trwały niż dach gontowo-asfaltowy, a po trzecie – jest łatwiejszy w instalacji niż długie blachy.

Biorąc pod uwagę te fakty można stwierdzić, iż jest to najlepszy niezawodny i niedrogi system pokryć dachowych na rynku, co więcej zarówno w zakresie wzornictwa i stylu, jak i pod innymi względami. Zdaje się być też najbardziej opłacalnym dachem w kontekście transportu i do tego jest opcją dość przyjazną dla środowiska.

Nie tylko lekka, ale i piękna – czyli o walorach estetycznych blachy z posypką

Dachowa blacha z posypką to jeden z najszerszych wyborów profili, stylów i opcji kolorystycznych. Warto jednak jest się upewnić, iż producent który je oferuje zapewnia rozwiązania tylko i wyłącznie najwyższej jakości, gdyż wtedy będzie miało się do czynienia z ich wyjątkową wytrzymałością i trwałością.

Dobry producent zapewnia też odpowiednio zaprojektowane profile, jak również tak różne kolory iż nikt nie powinien mieć problemu z dopasowaniem ich zarówno do tradycyjnych, jak i nowoczesnych stylów architektonicznych domu czy budynku komercyjnego. Wybierając blachy z posypką możesz też znacząco oprawić wygląd i wartość swojego domu – i to w ciągu kilku dni, gdyż odpowiednia instalacja tego materiału budulcowego naprawdę nie wymaga więcej czasu.

Czy blachy z posypką naprawdę są trwałe?

Tak, taka płytka metalowa znana jest wszem i wobec ze swojej długiej żywotności. Ma to miejsce głównie dzięki jej nieprzeciętnej odporności na wiatr, grad czy ogień. Zwykle takie blachy na dach są zaprojektowane w ten sposób, aby zachodziły na siebie blokując się nawzajem i równocześnie, aby przeciwdziałać szkodom ze strony wiatru. Nowoczesne techniki produkcji jeszcze bardziej podniosły tę trwałość, tym samym dając klientom rozwiązanie, które będzie im towarzyszyć przez długie lata, o ile nie do końca życia.

Postęp w trwałości osiąganej przez blachy z posypką między innymi wynika też z ulepszeń, jakie miały miejsce w technologii lakierowania. To ona zapewnia że te pokrycia dachowe są tak solidne, iż wzorowo sobie radzą nawet w najtrudniejszych warunkach.

Jednak największym walorem jest sama „posypka”. To teksturowane wykończenie gwarantuje właścicielom domów dodatkową ochronę. Ta wyjątkowo trwała powłoka odporna na promieniowanie UV umożliwia stworzenie takich dachów, które poradzą sobie w nawet najcięższych warunkach.

Blacha z posypką – to się opłaca!

Dach wykonany w ten sposób jest znacznie lżejszy niż tradycyjne dachówki. Wynika to między innymi z faktu, iż tego rodzaju pokrycie nie potrzebuje dodatkowego wsparcia strukturalnego, tak jak to wymagają tradycyjne dachy. Pozwala to być całej konstrukcji dużo lżejszą – a to przekłada się na łatwiejszą instalację, oszczędność kosztów i mniej nerwów podczas montażu.

To wszystko sprawia, że blacha z posypką może być bezpiecznie i szybko zainstalowana na dachu w każdych warunkach pogodowych.

Comments are closed.